Bugun...
SON DAKİKA

Ankara Şehir Planciları Odası Başkanı hangi 2038 Godo Planını bekliyor ?

Şehir plancılarının Ulus ve yakın çevresindeki yol ve düzenleme çalışmaları ile ilgili Ankara ulaşım ana planı 2038'e uyulmadığını söylemesi üzerine Şehir plancısı Tahir Çalgüner, Oda başkanının tutumunu eleştirerek kendisinin bilinçli olarak kamuoyunu yanlış yönlendirmeye devam ettiğini üzülerek gördüğünü söyledi.
facebook-paylas
 Tarih: 22-09-2018 11:34:09

Ankara Şehir Planciları Odası Başkanı hangi 2038 Godo Planını bekliyor ?


Ankara ulaşım ana planını 2038'in 2017 yılında onaylanan Ankara yeni çevre düzeni planı 2038' le zaten yürürlükte olduğunu söyleyen Çalgüner; Ulaşım ana planı bu planla zaten uyumlu olmak zorundadır dedi.

Ayrıca Şehir plancıları odasının, Ulus ulaşım çalışmasının, ana ulaşım planına göre şekillenmediğini söylemesi de anlamsızdır.Cünkü 2017 ocak 116 sayılı ABŞ belediye meclis kararı gereği; ana planın kent içi alt ölçekli projelerde bağlayıcılığı olmayacağına dair meclis kararını mahkemeye bilerek götürmeyen ve kulağının üzerine yatan da Şehir plancıları odasıdır.

Dolayısıyla Şehir Plancıları Odası başkanının godoyu bekler gibi Gazi üniversitesine sipariş edilen cemaat projesi AUAP 2038'i beklemesi ve birde halen daha onaylamadığını belirtmesi kelime oyunu ve algı yönetimi yapmasından kaynaklıdır. Ankara çevre düzeni planı 2038 planı yine aynı oda başkanınca mahkemeye götürülmüş ve dava konusu reddedildirilmiştir.

Lokal imar düzenlemelerini parsel parsel davalar ile çözme alışkanlığını sürdüren odanın bütüncü planlamaya uymamakla eleştirdiği Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mustafa Tuna'nın zihniyeti ile aslında hiç de farkı olmadığı anlaşılıyor dedi.

  Bu haber 1939 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Görüş Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI