Bugun...
SON DAKİKA

AVUKAT CELAL ÇELİK'' ETİMESGUT BUGÜN İŞLENMEYEN MADEN GİBİ''

Millet İttifakı Etimesgut Belediye Başkan Adayı Av. Celal Çelik,İmaj medya haber koordinatörü gazeteci Demet Öztürk'ün sorularını cevapladı. Çelik''Etimesgut’un Ankara’nın merkezinde, çok iyi bir coğrafi konumda, Ankara’nın gelişmeye en açık, en hızlı büyüyen ilçesi olduğu halde bu potansiyel doğru yönetilemediği için hak ettiği değeri bulamıyor, Ankara’nın taşrası olarak algılanıyor. Etimesgut bugün işlenmeyen bir maden gibi''dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 28-03-2019 15:32:31  -   Güncelleme: 28-03-2019 17:05:31

AVUKAT CELAL ÇELİK'' ETİMESGUT BUGÜN İŞLENMEYEN MADEN GİBİ''

Öncelikle sizi tanıyalım Celal Çelik Kimdir?

 

48 yaşındayım. Türkiye’nin çok küçük köylerinden birinde dünyaya geldim ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak mezun oldum.

Çocukluk ve öğrencilik hayatım mücadele ile geçti.Hâkim olarak görev başındayken, ülkemin birçok yerindehep “adalet”in peşinde koştum.

Meslek hayatım adaletin, doğrunun, yasal ve meşru olanın yanında hak ve hukuk mücadelesi vermekle geçti. Bu süreçte FETÖ başta olmak üzere, birçok kez karanlık odakların hedefi oldum. Eğilmedim, bükülmedim. Yılmadan, yorulmadan ülkemin aydınlık geleceği için çalışmaya devam ettim.

Şimdi de Etimesgut’ta değişim için, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak ve Millet İttifakı kapsamındaİyi Parti’nin de desteğiyle Etimesgut Belediye Başkan Adayı oldum.

 

 Etimesgut'un sizce en önemli sorunları nelerdir?

Etimesgut’un Ankara’nın merkezinde, çok iyi bir coğrafi konumda, Ankara’nın gelişmeye en açık, en hızlı büyüyen ilçesi olduğu halde bu potansiyel doğru yönetilemediği için hak ettiği değeri bulamıyor, Ankara’nın taşrası olarak algılanıyor.  Etimesgut bugün işlenmeyen bir maden gibi.

 

Merkez İlçe Etimesgut

 

Biz bu algıyı değiştireceğiz.  Merkez Etimesgut projesiyle Etimesgut’u Ankara’nın merkez ilçesi, Ankara’nın merkezi yapacağız.  Etimesgut değer kazanacak, Etimesgut’un gelişmesi tüm Etimesgutlular için zenginliğe dönüşecek.

Etimesgut tek bir ilçe gibi değil, farklı bölgelerden oluşan bir toplama alan gibi. Etimesgut Ankara’nın en hızlı büyüyen, konumu itibariyle değer kazanması gereken ilçelerinden biri olduğu halde, Etimesgut’un merkezi bu büyümeden payını alamadı!

 

Etimesgut’un İki Yakasını Bir Araya Getireceğiz

 

Biz bunu değiştirmek üzere yola çıktık. Etimesgut’un her bölgesini entegre ederek, Etimesgut’ta yaşayan herkesin değer artışlarından ve hizmetten eşit yararlanmasını sağlayacağız.  Eimesgut’un iki yakasını bir araya getirince, Etimesgutlu’nun da iki yakası bir araya gelecek.

 

Etimesgut’ta yapılabilecek neler var? Celal Çelik’in başkan olduğu bir Etimesgut neden farklı olacak şu ankinden?

 

Etimesgut belediyesini her bölgede eşit ve yüksek hizmet standardı ile çalışan,  merkez ile diğer bölgeler arasındaki uzaklığı ortadan kaldıran bir anlayışı hâkim kılacağım.Etimesgut merkezini yenileyerek her bakımdan modern bir yaşam ve ticaret merkezine, dönüştüreceğim.

Sosyal belediyeciliği hayata geçirirken, Dar gelirli ve yoksul vatandaşlarımız için ayni ve nakdi yardımlar yapacağız. Bu yardımları halk kart, nakdi yardım, kırtasiye yardımı olmak üzere planlayacağız. Ayrıca, toplanacak kıyafet, oyuncak ve kitap gibi materyaller ihtiyaç bankalarında toplanacak ihtiyaç sahiplerine dağıtımı sağlanacaktır.

Atatürk’ten aldığımız ilhamla, Etimesgut’a yepyeni bir orman alanı kazandıracağız. 300.000 metre kare büyüklüğündeki Atatürk Orman Parkı’na(A.O.P)ücretsiz servislerle Etimesgut ilçesinin tamamına hizmet verecek şekilde, mesire alanlarına, sosyal ve sportif alanlara dönüştürerek Etimesgut’un tamamına hizmet eder hale getireceğiz.

AtatürkOrman Parkı (A.O.P)ile neredeyse beton ve asfalttan ibaret görünen Etimesgut’u, 3 yıl içerisinde temiz nefes alan, yemyeşil bir Etimesgut haline getireceğiz.

Etimesgut’a 10 km mesafede tam7 üniversite bulunuyor ve bu üniversitelerde yaklaşık 200 bin öğrenci öğrenim görüyor. Fakat bu öğrencilerin hemen hemen tamamı, Etimesgut dışında yaşıyor ve zamanlarını başka ilçelerde geçiriyor… çünkü ilçede kendilerine bir yaşam alanı bulamıyorlar.

Kampüs Etimesgut projesi ile üniversitelerde okuyan gençler için Etimesgut’u bir yaşam alanı haline getireceğiz. Yapacağımız öğrenci yurtlarıyla, üniversitelerden servis imkanı sağlayacağımız genç yaşam merkezlerimizle, Etimesgut’u farklı üniversitelerden gençler için bir cazibe merkezi haline getireceğiz.

Sokak hayvanlarının sağlığı ve güvenliği önceliklerimizden olacak. Düzenli aşılama ile takipleri yapılacak. Belli bölgelere konulacak atık yiyecek kapları uygulaması yaygınlaştırılarak, atık yiyecekler özellikle olumsuz hava şartlarında yiyecek sıkıntısı çeken hayvanların beslenmesinde kullanılacak.

 

 Etimesgut seçmeni sizi neden belediye başkanı olarak tercih etsinler?

 

Bunlar gibi daha birçok projeyi bütün detaylarıyla bugünden hazırladık. Heyecanlı, dinamik ve çalışkan bir ekiple yola çıktık. Sadece yatmaya gelinen değil, günün 24 saati yaşayanve her bölgesi, her mahallesiyle topyekûn kalkınan bir Etimesgutkurmaya kararlıyız.

Her şeyden önemlisi, size söz veriyorum hiç durmadan, aşkla ve çok çalışacağız.

 

 Etimesgut'ta ekonomi ve sosyal hayatla ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

Türkiye’de ağır bir ekonomik kriz yaşanıyor. Krizin vurduğu yerlerden biri de, orta halli insanların yaşadığı Etimesgut. Ticaret durma noktasına gelmiş, biriken borçlar vatandaşın belini bükmüşken kriz yokmuş gibi davranmaya bir son vereceğiz!

Etimesgut Belediyesi olarak krize karşı hemşerilerimizi koruyup kollayacağız.

Sosyal yardım ve ekonomik destek çalışmalarını artırarak, ilçemizi esnafıyla vatandaşıyla rahat bir Etimesgut haline getireceğiz.

 

 

Artık son birkaç güne girdik. Etimesgutlu seçmenlere Pazar günü için son bir mesajınız var mı?

 

Son mesajım: Etimesgut yıllardır isimler değişse de aynı zihniyetle, aynı anlayışla yönetiliyor. İlk kez bunu değiştirmeye, hiçolmadığı kadar yakınız. Ankara’da secimi kesinlikle Mansur Yavaş kazanacak.

Etimesgut’u uyumlu bir yönetimle hak ettiği yere getirmeye ilk kez bu kadar yakınız.

Ancak ben samimi bir insanim, açık yüreklilikle söylemek istiyorum: Öndeyiz ancak Etimesgut’ta secimi küçük farklar belirleyecek. Yani aslında önümüzdeki 5 yılın kaderini Etimesgut’ta su birkaç gün belirleyecek.

O nedenle bugüne kadar hem demokrasiye kuvvetle sahip çıkan Etimesgutlu hemşerilerimden rica ediyorum: Mutlaka sandığa gidin! 1 Oyun anlamıçokbüyük... Sandığa gidin, Etimesgut’a ve Ankara’ya sahip çıkın. Birlikte başaralım, birlikte yönetelim ve artıkEtimesgut’ u hak ettiği değere kavuşturalım, Ankara’nın en önemli merkez ilçesi, Ankara’nın incisi yapalım.

  Bu haber 649 defa okunmuştur.   Editör: Demet Öztürk

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Röportaj Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI