Bugun...

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Soğuk Yıkıyor

facebook-paylas
 Tarih: 17-09-2018 20:59:09

 

Yaygınlaşan bulaşık makinesi kullanımıyla beraber, Kurtköy Arçelik Servisi merkezinde de bulaşık makinesi teknolojisinde en sık görülen arızalardan birisini oluşturuyor. Temel olarak makinenin düzenli olarak uzun süre kullanımı sonucunda makinede bulunan sensörlerde arızalanmalar meydana gelebiliyor. Yani zaman içerisinde bulaşık makinesinde su sıcaklığını ölçen ve denetleyen sensörlerin özelliklerini kaybetmesi söz konusu oluyor. Bunun sonucunda da bulaşık makinesi suyu ısıtmadan bulaşıkları yıkamaya başlıyor. Sensör arızası, pek çok bulaşık makinesinde arızalı olduğu gibi komplike bir bulaşık makinesi arızası değildir ve uzman kişiler tarafından müdahale edilmesi durumunda kısa sürede çok ekonomik şekilde çözülebilecek bir arızadır.

 

Bulaşık makinesinin sensörler, makine içerisinde suyun sıcaklık seviyesinin ölçülebilmesine yardımcı olur. Eğer içerideki ısıyı ölçemez ya da hatalı ölçer ise bulaşık makinesi bulaşıkları soğuk yıkamaya başlar. Bu gibi bir durumda Göztepe Arçelik Servisi merkezinin uzman personeller, makinenin iç aksamını açarak, sensör parçalarına ulaşır. Arızalı senös parçalarını yerinden sökerek, yerine yeni ve orijinal sensörler takarak, bulaşıkların yeniden belirlenen programa uygun sıcak suda yıkanmaları sağlanabiliyor. Bulaşık makinesinin bulaşıkları soğuk yıkaması sorunu ilk olarak sensör arızasını gündeme getiriyor olsa da eğer sensörlerde arıza bulunmuyor ise ikinci bir olasılık daha bulunmaktadır.

 

Bulaşık makinesinde suyun sıcaklığını sensör parçaları ölçüyor olsa da suyu ısıtan parça rezistanstır. Rezistans yoğun kireçli su yüzünden kireç bağlamış, yerinden çıkmış veya özelliğini yitirmiş olabilir. Bu durumda makinenin suyu ısıtamamasına neden olur. Bu sorunu çözebilmek için ise Taşdelen Arçelik Servisi merkezinin uzman personelleri tarafından bulaşık makinesinin rezistans parçası kontrol edilerek, gerekli olan müdahaleler için rezistans yerinden sökülür. Kireç çözücüler ile kireç temizliği yapılsa da eğer rezistans tüm kullanım özelliğini yitirmiş ise doğrudan yenisi ile değişim işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu nedenle de orijinal yedek rezistans ile makinenin rezistansı değiştirilir ve bulaşıkları soğuk suda yıkama sorunu çözüme kavuşturulur. Son olarak ise bulaşık makinesinin kart arızaları suyun soğuk yıkanmasında etkili olabilir. Devresel problemleri olan makine kartı sökülerek, bilgisayarlı ortamda değerlendirmeden geçirilir. Yazılımsal ya da fiziki devre yapısında mevcut olan sorunları giderilerek, problem çözülebilir.

  Bu haber 928 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI