Bugun...

Burun Estetiği Kimlere Yapılır ve Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

facebook-paylas
 Tarih: 25-07-2018 19:09:34

Burun Estetiği Kimlere Yapılır ve Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

 

Burun estetiği, Türkiye’de en fazla yapılan estetik ameliyatların başında yer alıyor. Son dönemlerde bu işleme bir de dolgu yöntemi ile burun kusurlarını düzeltme uygulaması da eklenince burnundan rahatsızlık duyanlar soluğu estetik merkezlerinde almaya başladı. Eskiye oranla çok daha gelişmiş sistemler, teknolojiler kullanarak yüzde yüz doğal görüntü oluşturan cerrahlar, hastalara istedikleri sonucu verebiliyor. Estetik cerrah, her hastanın yüz ve kemik yapısına uygun olarak dijital ortamda 3D yani üç boyutlu görüntülerle ameliyat sonrasında burnun ne şekilde görüneceğini hastaya gösteriyor.

 

Hatta hasta ile beraber bu görüntüler üzerinden istişare yapılıyor, son haline birlikte karar verilebiliyor. Elbette bu noktada uzman görüşü nedeni ile estetik cerrahın kararı etkili oluyor.  İzmir estetiks merkezi doktoru Ufuk Bilkay’ın web sitesinden aldığımız bilgilere göre burun estetiği kimlere  yapılır ve öncesinde yaılması gerekenleri aşağıdaki yazı ile öğrenebilirsiniz.

 

 

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

 

Burun estetiği için estetik merkezlerinin ve uzmanların önerdiği yaş 18. Burunda yaşanan herhangi bir şekilde bozukluğu, kemik dokusundaki problemler, nefes almayı zorlaştıran geniz eti, kırık kemik gibi çeşitli sıkıntıları yaşayan hemen herkese burun estetiği uygulanabiliyor. Günümüz teknolojisinde, estetik merkezi çeşitliliği sayesinde sağlığı olumsuz etkileyen, kişilerin genel görüntüsünü bozan duruş bozuklukları kısa sürede çözüme kavuşturulabiliyor. 18 yaşını doldurmuş veya 17 yaşında olup da ailesinin izniyle ameliyat olmak isteyen her birey, tedavi görebiliyor. Elbette estetik değil de sağlık problemine veya bir kaza – darbe gibi beklenmedik durum sonrasında yaşanan deformasyonları, şekil bozuklukları tedavi amacıyla ameliyat ediliyor, kişilere estetik bir görüntü kazandırılıyor.

 

 

Burun Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler

 

Cerrahi doktor Ufuk Bilkay’ın da söylediği gibi burun estetiği sonrasında dikkat edilecek unsurlar çoğunlukla bilinmekte ancak öncesinde de birtakım şeylere dikkat etmek gerekiyor. İşte bu noktalar;

 

➢      Ameliyattan yaklaşık 2 hafta önce aspirin ve aspirin içeren ilaç kullanımı terk edilmelidir.

➢      Ameliyat sonrasında ciddi sıkıntı yaşatan sigara tüketimi, ameliyattan yaklaşık 2 hafta önce bırakılmalıdır.

➢      Soğuk algınlığı, grip, nezle, astım nöbetleri gibi solunum yollarını yani burnu etkileyen bir rahatsızlık yaşanıyorsa ameliyat öncesi dönemde mutlaka doktora bildirilmeli ve gerekli bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir.

➢      Bitkisel ve kimyasal ilaç tüketimi bırakılmalıdır. Kronik ilaç kullanımı durumu var ise doktora haber verilmelidir.

➢      Ameliyattan bir hafta önce kadar alkol ve benzeri içecek tüketimi bırakılmalıdır.

➢      Yaz mevsiminde ameliyat olunacaksa eğer güneşe karşı koruma sağlanılmalıdır.

➢      Ameliyattan bir gün önce banyo yapılmalı, yüz Antibakteriyel bir sabunla yıkanmalıdır.

➢      Tırnaklarda ameliyat öncesinde ve esnasında kesinlikle oje olmamalıdır.

➢      Hastalar ameliyata dinlenmiş, stresten uzak girmelidir. Bu nedenle bir gün öncesinde iyi bir uyku uyumaya özen gösterilmelidir.

➢      Gece 10-11 gibi bir saatten sonra su dâhil hiçbir şey yiyip içmemek gerekiyor. Ameliyata aç girilmesi gerekmektedir.

➢      Ameliyata girileceği gün hastaneye giderken önden düğmeli veya fermuarlı giysiler tercih edilmelidir. Ameliyat sonrasında burna değmemek, baskı oluşturmamak için düğmeli – fermuarlı giysiler pratik kullanım sağlamaktadır.

➢      Ameliyata girerken kesinlikle yüzde makyaj, tırnaklarda oje – cila olmamalıdır.

➢      Yüz tekrardan Antibakteriyel sabunla temizlenmelidir.

 

Kişilerin sağlığıyla ilgili kronik veya özel durumları varsa mutlaka plastik cerrahi doktor önceden bilgilendirilmelidir. Yukarıda bahsedilen hususlar haricinde özel bir işleme gerek yoktur. Hastalar ameliyat öncesinde ve sonrasında estetik cerrahının direktiflerine uyduğu takdirde tedavi süreci daha kısa sürebiliyor.

 

Referans Web Sayfası

 

http://estetiks.net/estetik-ameliyatlar/burun-estetigi-izmir/

  Bu haber 672 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI