Bugun...
SON DAKİKA

CHP'DEKİ DERIN ÇATLAK: KEMALIZM ILE YOL AYRIMI

CHP içindeki sancı başına yansıtıldığı üzere; kim genel başkan olsun, kim belediye başkanı olsun aman seçmen tipis tipiş oy versin türünde sabun köpüğü olguların, sozde muhalif .2. sınıf kasaba politikacıların eliyle tartışıldığı bir düzenin çok ötesinde, derin ve tarihsel kokeni olan bir sorun ve hesaplaşma alanıdır.
facebook-paylas
 Tarih: 20-09-2018 15:22:40

CHP'DEKİ DERIN ÇATLAK: KEMALIZM ILE  YOL AYRIMI

 Yani apolitik seçmenin anlayacağı dille anlatırsak;  Mansur Yavaş denen kasaba politikacısı CHP'den  Ankara belediye başkanı olsa bile " Mansur" bile bu saatten  sonra  Kılıçdaroglu' nun  başına  merhem olamaz.

Daha net bir anlatımla; Muharrem Ince basta olmak olmak üzere  verin arkadaşlarına birer ilçe (belediye)başkanlığı parti içi muhalefet diye de  bir şey  kalmaz.Fit olurlar koltuklara.!!Keserler seslerini.

Kemalizm ile yakın dönemde geliştirilen ve neo-liberalizmin yapay “sol” bir kompartımanı ve uzantısı olan “sosyal demokrasi” arasında farklılıklar vardır. Kemalizm 3. ve bütüncül ideolojinin adıdır. Zaten Sosyal ve Demokrat olan Kemalizm ilkelerinin soslu bir kavram Avrupa merkezli  bir düşünce akımı olan “sosyal demokrasiye” indirgenmesi ve içinin boşaltılması bile; anti Kemalist bir bilinçli bir eylemin sonucudur.

CHP bir proje ile ve sistematik olarak içi boşaltılıp, kimliğinden uzaklaştırılarak, emperyalist güç odaklarının 2 partili sistem planlarında “Kaldıracın” sorun çıkarmayacak “sol” tarafı olması için dizayn ediliyor… Ama farklı refleksleri, farklı kökleri olduğu için operasyonu tamamlayamıyorlar bir türlü.

Dolayısıyla; Kemalizmi içselleştirmiş ve  CHP’den tasfiye edilmiş bilinçli  gerçek Kemalistlerin yuvaya dönüşü ile CHP düzlüğe çıkar.

Sosyal Demokrat bir düşünce akımı "sol" da  değildir.

1. Sosyal demokrat Y-CHP federasyoncudur. Ulus devleti savunmaz. Antiemperyalist değildir.

2. Kemalist değildir.

3. Masonik bir yapıdır. Ulusalcı ve millici değildir.


4. Atatürkçü ideoloji ile taban tabana zıttır.

Ismarlama ve ithal bir "sosyal demokrasi" kumaşı ile mason terzisinin elinden çıkmış bu gömlek  toplumun bedenine uymadığından dolayı, parti sorunlu bir parti haline gelmiştir. Yani amaç hasıl olmuştur.

5. Atatürkçülerin  bu partiye oy vermemesi gerekir.

Tüm olumsuz sıfatları gani gani üstünde toplayan ve değişmez çizgisiyle 99. yılında, siyonist muhipler derneğine dönüştürdüğü CHP Genel Başkanlığını halen daha sürdüren Sayın Kılıçdaroğlu; Kemalizm'e paralel bir yapı içinde  karşı devrimin öncüsü olarak partiye ve Atatürkçülere ihanet etmiş bir hain olarak anılacaktır.

Bu saatten sonra Kemal Kılıçdaroğlu ve şehzadelerinin partisinin programını ve ideolojisini;  Kemalist ve Atatürkçü olarak  beyan etmesi;  Genel Başkanının net bir şekilde "yalancı" olması ile alakalı bir  masonik bir ahlak sorunu olarak görülür.

  Bu haber 2084 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Görüş Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI