Bugun...
SON DAKİKA

CHP'Lİ YILDIRIM KAYA HANGİ PARTİDEN OLURSAK OLALIM KARDEŞİZ

Çankırı Halkı Da Bu Baharda Demokrasinin Gereğini Yapacak Kaliteli Hizmet Almak İçin Yerel Yöneticilerini Değiştirecek
facebook-paylas
 Tarih: 15-03-2019 15:51:00  -   Güncelleme: 15-03-2019 15:56:00

CHP'Lİ YILDIRIM KAYA HANGİ PARTİDEN OLURSAK OLALIM KARDEŞİZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya seçim çalışmaları için Çankırı'ya geldi. Şabanözü ve Eldivan ilçelerinde esnaf ziyareti gerçekleştiren Kaya, Çankırı'da düzenlenen mitingde konuştu. Kaya, "İnsanlarımızı ötekileştirecek, bölecek, kin ve nefret dilini kullanıyorlar. Ülkesini, milletini seven, bu ülkenin birliği beraberliği için çalışan, mücadele eden insanları, kendilerini desteklemediği için terörist ilan ediyorlar. Üç beş oy için, birkaç belediye başkanlığı için Türkiye'ye büyük kötülük ediyorlar." dedi.

"AKP, yerel seçimleri beka sorunu olarak gösterip oy almanın peşinde.  Bir Yandan AKP Genel Başkanı, diğer yandan İçişleri Bakanı kendilerini desteklemeyenleri terörist ilan ederek 24 saat televizyonlarda konuşuyorlar." diyen Kaya, "Ankara Belediye Başkanı, İstanbul Belediye Başkanı, Çankırı Belediye Başkanı AKP dışında başka bir partiden olursa Türkiye yıkılır diyorlar, Türkiye parçalanır diyorlar. Çankırı'nın belediye başkanı değişirse ne olur? Türkiye'mi bölünür? Çankırı Belediye Başkanı başka bir partiden olursa halka hizmet etmeyecek mi?  Çankırılıların aleyhine mi çalışacak?" diye sordu.

 

Kaya, "Bizler hangi partiden olursak olalım kardeşiz, biriz, bir bütünüz. Bizlerin farklı partilerde olması bir hizmet yarışıdır, 'Ben daha iyi yaparım' iddiasıdır." diye konuştu.

 

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na yapılanlara da sert tepki gösteren Kaya, "Gazetelere, televizyonlara 24 saat AKP propagandası yaptırıyorlar. Başka parti temsilcileri televizyona çıktığında yayınlar kesilip saraya bağlanıyorlar. Yalan haber yapıp, verilen cevapları dahi yayınlamıyorlar." dedi.

Kaya, "Gerçek demokrasilerde herkesin kendisini ifade etme, savunma hakkı var. Böyle demokrasi olur mu? Yapılanların adı yargısız infazdır." ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına da sert tepki gösteren Kaya, "Seçim meydanlarında muhalefet liderlerini hapse attırmakla tehdit ediyorlar. Çünkü yargı emirlerinde istedikleri kararı istedikleri gibi çıkartıyorlar. Gerçek demokrasilerde yargı bağımsızdır, siyasiler yargıya müdahale edemez." dedi

FABRİKALAR TEKER TEKER KAPANIYOR

"Eski Başbakan Binali Yıldırım, 2018'de Çankırı'ya gelerek işsizliğin olmadığını söyledi. 'Ankara'dan ve diğer yerlerden gelip burada çalışıyorlar. Çankırı'da işsizlik bitti' dedi. Binali Yıldırım'ın Çankırı'ya geldiği tarihlerde,  Kurşunlu ilçesindeki Seramik Fabrikasında doğal gaz ve elektrik, borç nedeniyle kesilmişti, üretim durmuştu, işçiler ücretsiz izne çıkartılmıştı." diyen Kaya, " Şimdi ise Kurşunlu seramik fabrikası kapandı, binlerce işçi işsiz kaldı." dedi.

Binali Yıldırım'ın bunları hangi veriye dayanarak söylediğini bilmediğini kaydeden Kaya, "Çankırı'da her evde bir işsiz olduğunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.  

Kaya, "Çankırı'da köyler boşalıyor, tarım hayvancılık bitmiş, çiftçi çok zor durumda. Gençlerimiz işsiz, Çankırı göç alan değil, artık göç veren illerimizden biri oldu." dedi.  

 DİSK'in 2018 İstihdam Raporu verilerini de açıklayan Kaya, "Gerçek işsiz sayısı 6 milyon, gerçek işsizlik oranı yüzde 17,1, 930 bin üniversite mezunu işsiz, kayıtlı işsiz sayısı 2 milyon 750 bin, her dört gençten biri işsiz." dedi.

DEMOKRASİLERDE YÖNETEMEYENLER SEÇİMLERDE DEĞİŞTİRİLİR

AKP'nin Türkiye'yi yönetemediği söyleyen Kaya, "Demokrasilerde siyasi partiler ülkeyi daha iyi yönetme iddiası ile yarışırlar, yerel yöneticiler de kendi şehirlerine daha iyi hizmet yapmak için yarışırlar. İşini iyi yapamayanlar, seçimlerde değiştirilirler. Demokrasilerde, tek bir partinin ya da aynı kişinin bir ülkeyi, bir şehri sürekli yönetmesi söz konusu olamaz." ifadelerini kullandı.

Kaya, "Çankırı halkı da bu baharda, demokrasinin gereğini yapacak, daha kaliteli hizmet almak için yerel yöneticilerini değiştirecekler." dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'nın konuşması şöyle:

"Değerli Çankırılılar,

AKP, yerel seçimleri beka sorunu olarak gösterip oy almanın peşinde.  Bir Yandan AKP Genel Başkanı, diğer yandan İçişleri Bakanı kendilerini desteklemeyenleri terörist ilan ederek 24 saat televizyonlarda konuşuyorlar.

Ankara Belediye Başkanı, İstanbul Belediye Başkanı, Çankırı Belediye Başkanı AKP dışında başka bir partiden olursa Türkiye yıkılır diyorlar, Türkiye parçalanır diyorlar.

Çankırı'nın belediye başkanı değişirse ne olur?

Türkiye'mi bölünür?

Çankırı Belediye Başkanı başka bir partiden olursa halka hizmet etmeyecek mi?

Çankırılıların aleyhine mi çalışacak?

Sevgili Çankırılılar

Halkımızın aklıyla dalga geçiyorlar? İnsanlarımızı ötekileştirecek, bölecek, kin ve nefret dilini kullanıyorlar. Ülkesini, milletini seven, bu ülkenin birliği beraberliği için çalışan, mücadele eden insanları, kendilerini desteklemediği için terörist ilan ediyorlar. Üç beş oy için, birkaç belediye başkanlığı için Türkiye'ye büyük kötülük ediyorlar.

Ancak şunu bilsinler ki Anadolu halkını bölüp parçalamak öyle kolay değildir.

Bizler hangi partiden olursak olalım kardeşiz, biriz, bir bütünüz.

Bizlerin farklı partilerde olması bir hizmet yarışıdır, "Ben daha iyi yaparım" iddiasıdır.

Gazetelere, televizyonlara 24 saat AKP propagandası yaptırıyorlar. Başka parti temsilcileri televizyona çıktığında yayınlar kesilip saraya bağlanıyorlar. Yalan haber yapıp, verilen cevapları dahi yayınlamıyorlar.

Gerçek demokrasilerde herkesin kendisini ifade etme, savunma hakkı var. Böyle demokrasi olur mu? Yapılanların adı yargısız infazdır...

Seçim meydanlarında muhalefet liderlerini hapse attırmakla tehdit ediyorlar. Çünkü yargı emirlerinde istedikleri kararı istedikleri gibi çıkartıyorlar. Gerçek demokrasilerde yargı bağımsızdır, siyasiler yargıya müdahale edemez.

Eski Başbakan Binali Yıldırım, 2018'de Çankırı'ya gelerek işsizliğin olmadığını söyledi. "Ankara'dan ve diğer yerlerden gelip burada çalışıyorlar. Çankırı'da işsizlik bitti" dedi.

Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın Çankırı'ya geldiği tarihlerde,  Kurşunlu ilçesindeki Seramik Fabrikasında doğal gaz ve elektrik, borç nedeniyle kesilmişti, üretim durmuştu, işçiler ücretsiz izne çıkartılmıştı.  Şimdi ise Kurşunlu seramik fabrikası kapandı, binlerce işçi işşiz kaldı.

Binali yıldırımın bunları hangi veriye dayanarak söylediğini bilmiyoruz, anacak Çankırı'da her evde bir işsiz olduğunu biliyoruz.

Çankırı'da köyler boşalıyor, tarım hayvancılık bitmiş, çiftçi çok zor durumda. Gençlerimiz işsiz, Çankırı göç alan değil, artık göç veren illerimizden biri oldu.  

 DİSK'in 2018 İstihdam Raporuna göre Türkiye'de

·         Gerçek işsiz sayısı 6 milyon

·         Gerçek işsizlik oranı yüzde 17,1

·         930 bin üniversite mezunu işsiz

·         Kayıtlı işsiz sayısı 2 milyon 750 bini aştı

·         Her dört gençten biri işsiz

Değerli Çankırılılar

AKP'nin artık Türkiye'yi yönetemediği ortada... Demokrasilerde siyasi partiler ülkeyi daha iyi yönetme iddiası ile yarışırlar, yerel yöneticiler de kendi şehirlerine daha iyi hizmet yapmak için yarışırlar. İşini iyi yapamayanlar, seçimlerde değiştirilirler. Demokrasilerde, tek bir partinin ya da aynı kişinin bir ülkeyi, bir şehri sürekli yönetmesi söz konusu olamaz.

Çankırı halkı da bu baharda, demokrasinin gereğini yapacak, daha kaliteli hizmet almak için yerel yöneticilerini değiştirecekler.

#MartınSonuBahar"

  Bu haber 589 defa okunmuştur.   Editör: Demet Öztürk

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Gündem Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI