Bugun...
SON DAKİKA

CHP'Lİ YILDIRIM KAYA: "HEP BİRLİKTE BAHARI GETİRECEĞİZ KARDELENLERİN ÜLKESİNE"

FETÖ'YE UŞAKLIK EDEN AKP BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ALİNUR AKTAŞ TÜRKAN SAYLAN'I VATAN HAİNİ İLAN EDEREK KİN KUSTU
facebook-paylas
 Tarih: 08-03-2019 16:13:50

CHP'Lİ YILDIRIM KAYA:

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şubesini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Türkiye'de de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 1921'den bu yana kadın mücadelesinin simgesi oldu. Türkiye'de de hak, hukuk, adalet, eşitlik diyen kadınlarımız bu mücadele bayrağını onurla taşıyor." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Kaya, "Bu onurlu mücadeleyi verenlerden biri de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kurucusu, bilim insanı, sağlık ve eğitim alanında zoru başaran Cumhuriyet kadını Prof. Dr. Türkan Saylan oldu." dedi.

Kaya, "Prof. Dr. Türkan Saylan, ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atmış bir Cumhuriyet kadını. Türkan Saylan, Cüzzamla Savaş Derneğini ve Vakfını kurarak hayatlara dokunan, insanlığa hizmet eden bir bilim insanı. Türkan Saylan, Kardelen Projesini başlatarak kız çocuklarının okutulması için aydınlık bir yol açan eğitim neferi. Atatürk Devrimlerinin yılmaz savunucusu..." diye konuştu.

FETÖ'NÜN UŞAKLARI TÜRKAN SAYLAN'A KİN KUSUYOR

"İşte bu yüzden Prof. Dr. Türkan Saylan hedef haline getirildi, kumpaslar kuruldu." diyen Kaya,   "İpleri FETÖ'nün elinde olanlar seçim kazanmak için hala Türkan Saylan'a saldırıyorlar." İfadelerini kullandı.

Kaya, "Dün FETÖ'ye uşaklık eden AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş, kız çocuklarını cemaatlerin, tarikatların eline bırakmayan Türkan Saylan'ı 'vatan haini' ilan ederek kinini kustu." dedi

AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş'a "Ey Alinur Aktaş, vatan haini kim?" diye seslenen Kaya, "Sen değil misin FETÖ'ye uşaklık eden, aynı menzilde yürüyen? Romanya'da FETÖ okullarını ziyaret eden?  Yurtlarında maklube yiyip poz veren? FETÖ'ye sonsuz teşekkürlerini gönderen?" diye sordu.

 

KARDELENLERİN ÜLKESİNE BAHAR GELECEK

"Bugün ÇYDD'nin binlerce gönüllü neferi, Türkan Saylan'ın en tepelere çıkardığı bayrağı taşıyor. Türkan Saylan'ın yoldaşları onun açtığı yolda, Anadolu'nun dört bir yanında kardelenlerin eğitim hakkı için mücadele ediyor." diyen Kaya,  Biz de bu mücadelenin içindeyiz, bayrağı taşıyanlardanız. Hep birlikte baharı getireceğiz kardelenlerin ülkesine. Martın sonu bahar olacak...!" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya'nın konuşması şöyle:

"8 Mart 1857'de, Amerika'nın New York şehrinde, 40 bin dokuma işçisi kadın, insanlık dışı koşullarda uzun çalışma saatlerini protesto etti, mücadelenin ateşini fitilledi.  Eşit işe eşit ücret istedi, grev dedi... Polis fabrika kapıları kilitledi, barikatlar kurdu. Olaylar anında fabrikada çıkan yangıda kilitli kapıları açamayan 129 kadın işçi yanarak can verdi. Onların anısına sembolleşen 8 Mart, Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kabul edildi. 

Türkiye'de de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 1921'den bu yana kadın mücadelesinin simgesi oldu. Türkiye'de de hak, hukuk, adalet, eşitlik diyen kadınlarımız bu mücadele bayrağını onurla taşıyor. 

Bu onurlu mücadeleyi verenlerden biri de Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kurucusu, bilim insanı, sağlık ve eğitim alanında zoru başaran Cumhuriyet kadını Prof. Dr. Türkan Saylan oldu.

Prof. Dr. Türkan Saylan, ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atmış bir Cumhuriyet kadını.

Türkan Saylan, Cüzzamla Savaş Derneğini ve Vakfını kurarak hayatlara dokunan, insanlığa hizmet eden bir bilim insanı.

Türkan Saylan, Kardelen Projesini başlatarak kız çocuklarının okutulması için aydınlık bir yol açan eğitim neferi.

Atatürk Devrimlerinin yılmaz savunucusu...

İşte bu yüzden Prof. Dr. Türkan Saylan hedef haline getirildi, kumpaslar kuruldu.

İşte bu yüzden ölümünün ardından 10 yıl geçmesine rağmen, kin ve nefretlerini kusmaya devam ediyorlar. İpleri FETÖ'nün elinde olanlar seçim kazanmak için hala Türkan Saylan'a saldırıyorlar. 

Dün FETÖ'ye uşaklık eden AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Alinur Aktaş da, kız çocuklarını cemaatlerin, tarikatların eline bırakmayan Türkan Saylan'ı "vatan haini" ilan ederek kinini kustu.

Ey Alinur Aktaş, vatan haini kim?

Sen değil misin FETÖ'ye uşaklık eden, aynı menzilde yürüyen?

Romanya'da FETÖ okullarını ziyaret eden? 

Yurtlarında maklube yiyip poz veren?

FETÖ'ye sonsuz teşekkürlerini gönderen?

 

Bugün Türkiye'de kadınlarımızın çok büyük sorunları var

·         Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitliği 2018 raporuna göre; Türkiye cinsiyet eşitliği sıralamasında 147 ülke arasında 130'uncu sırada. Kadınlarımız iş gücüne katılımında 131, siyasal hayata katılımda 113, eğitim eşitliğinde 106, sağlık imkanlarına ulaşımda ise 67'inci sırada yer alıyor.

·         Eğitim Reformu Girişimi'nin 2017-2018 Eğitim İzleme Raporuna göre, kadınların yüzde 34'ü okulu bırakıyor. 

·         Okuma yazma bilmeyen her 5 kişiden 4'ü kadın.

·         2 milyonu aşkın kız çocuğu ilkokula gidemiyor.

Bugün ÇYDD'nin binlerce gönüllü neferi, Türkan Saylan'ın en tepelere çıkardığı bayrağı taşıyor. Türkan Saylan'ın yoldaşları onun açtığı yolda, Anadolu'nun dört bir yanında kardelenlerin eğitim hakkı için mücadele ediyor.

Biz de bu mücadelenin içindeyiz, bayrağı taşıyanlardanız.

Hep birlikte baharı getireceğiz kardelenlerin ülkesine.

Martın sonu bahar olacak...!"

  Bu haber 649 defa okunmuştur.   Editör: Demet Öztürk

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kadın-LGBTİ Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI