Bugun...

Dijital Dünyada Öne Çıkmak

facebook-paylas
 Tarih: 06-08-2018 21:53:36

 
Genişleyen web portalı ve olanaklar her gün yüzlerce girişimcinin dijital dünyada daha geniş alanlara açılmasını sağlıyor. Bu durumun bir sonucu olarak da rekabet artarak ilerliyor. Dijital dünyanın olanaklarından faydalanmak isteyen kişiler hevesle işe atılsalar da onların başarısının önüne set çekebilecek bir durum yaşanıyor: Herkesin aynı işi yapması! Kullanıcıların önüne her biri farklı isimler ya da şirketler tarafından yapılmış aynı ya da benzer işler çıktığı için de farklılaşma ve başarı şansı düşüyor. 
 
 
 

Benzerliklerin Bu kadar Fazlalaştığı Bir Mecrada Nasıl Öne Çıkılabilir?

 
 
İşlerini internet üzerinden yürüten bireyler ve firmaların sahip olması gereken dört önemli unsur vardır. Bu unsurlar:
 
 
 
1- Yaratıcılık :
 
 
Benzer işlerin, birbirinin aynısı olan içerik ve tanıtımların çok yaygın olması hedef kitlenin ilgi ve dikkatlerinin farklı yönlere kaymasına neden olur ve bu da yapılan işi başarısızlığa uğratarak para, zaman ve itibar kaybına sebep olabilir. Örnek olarak herkesin aynı ürünü sattığı bir mecrada, o ürünü farklılaştırmak için yaratıcı metinler, tanıtım ve tasarımlar gerekmektedir.
 
 
 
2- Tanıtım : 
 
 
Ürünün ya da işin tanıtılması basit olarak değil, karmaşık olarak yaklaşılması ve böyle işlenmesi gereken bir konudur. Tanıtımda her bir detay göz ardı edilmeden planlanmalıdır. Böylece doğru tanıtım ile başarı yakalanmış olur. Doğru tanıtım için mutlaka başarılı bir sosyal medya ajansı ile işbirliği yapılması gerekmektedir. Günümüzde bu ihtiyacı karşılayabilecek pek çok sosyal medya ajansı bulunmaktadır. 
 
 
 
3- İçeriklerin Ulaşılabilir Hale Getirilmesi : 
 
 
Bir web sitesine ürün ya da iş hakkında tanıtıcı, ilham verici bir içerik eklendiğinde bu içerikten hedef kitlenin kolayca haberdar olması için seo yönetimi gereklidir. Anahtar kelimelerin vurgulanarak Seo'ya uygun olarak yazılması arama sonuçlarında ilgili içeriğin ön plana çıkmasını ve daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacaktır.
 
 
 
4- Özgün ve Kullanışlı Tasarım
 
 
Mecra olarak internet sitesi kullanılıyorsa kaliteli ve özgün bir web tasarım ile doğru şekilde yapılan arayüz ve kodlamalar internet sitesini işlevsel kılacaktır. Web tasarımın karmaşık değil basit ve kullanışlı olması, ayrıca göze hitap etmesi gerekir. Web tasarım hizmeti veren firmaların ya da freelance çalışanların yardımıyla doğru tasarıma ulaşılabilir.
 
 
Tüm bu maddeler girişimcilerin başarılı olmaları için ve dijital dünyada farklılık yaratıp öne çıkmak için dikkat edilmesi gereken koşullardır.
 
  Bu haber 186 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI