Bugun...

Ebeveynlerin Bebeklerinin Beslenmesi Konusunda Merak Ettiği Her Şey “Bu Çocuk Aç” Kitabında!

facebook-paylas
 Tarih: 20-08-2019 00:27:41  -   Güncelleme: 20-08-2019 00:34:41

 Ebeveynlerin Bebeklerinin Beslenmesi Konusunda Merak Ettiği Her Şey  “Bu Çocuk Aç” Kitabında!

 

Bebek sahibi olacak ebeveynler bebekleri dünyaya geldiğinde onu en iyi şekilde büyütebilmek için gerekecek tüm bilgileri bebekleri daha doğmadan araştırmaya başlarlar. Özellikle ilk defa anne ve baba olacak ebeveynler edindikleri bilgileri bebekleri ile birlikte ilk defa tecrübe edeceğinden dolayı oldukça heyecanlıdır. 

 

Bebekleri ile yeni bir hayat şekline geçecekleri süreçte aileler bebeğin beslenme ve uyku düzenini, zihinsel ve bedensel gelişimini, alışkanlıklar edinmesini en doğru şekilde planlamak durumundadır. Bilmedikleri her konuda bilgi sahibi olmak, ebeveynlerin çok daha bilinçli şekilde bebeklerinin gelişimine katkı sağlayabilmesi açısından önem taşır. Bebeğin sağlıklı gelişebilmesi için en çok araştırılması ve bilgi edinilmesi gereken bebek beslenmesi konusudur. Bebeğin  beslenme düzeninin en doğru şekilde sağlanması onun hem gelişim döneminde hem de çocukluk döneminde önemli bir yer tutacaktır. 

 

Doğduğu andan itibaren bebek en sağlıklı beslenme şekli olan anne sütü ile beslenmeye başlar. Bu süreç bebek altı ayını tamamlayıncaya kadar devam eder. Altı ayını tamamlayan bebek anne sütüne ilave olarak ek gıdalarla da beslenme ve gelişme sürecini sürdürür. 

 
Ailelerin en çok endişe duyduğu konulardan biri ek gıdaya geçiş döneminde bebeğin besinlere gösterdiği tepkidir.  Ek gıdaları seçebilmek ve yedirebilmek konusunda zorluk yaşayan ebeveynler güvenilir ve doğru kaynaklardan faydalanarak bu sorunlarına çözüm bulabilirler. Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç ve Acıkınca Yer kitapları bu anlamda oldukça faydalı kaynaklar. Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç adlı kitabında ek gıda hakkında merak edilen her şeyi, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifini, alanında uzman 8 değerli uzamanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazılarını ve annelerin tavsiyelerini bulabilmek mümkün.

 

“Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” kitapları hakkında Hande Kaşkaş şunları söylüyor;
“Kızımın doğması ile beraber devamlı bir arayış içerisindeydim. Doğduğundan itibaren ‘Onunla hangi aktiviteleri yapabilirim, ona nasıl kitaplar okuyabilirim, zihinsel gelişimini nasıl güçlendirebilirim?’ diye düşünüp internette çok vakit harcardım. Daha sonra ek gıda süreci başladığında ‘Hangi besini ne zaman verebilirim? Nasıl beslemeliyim?’ sorularına internette cevap aradım. Bir anne olarak okudum, araştırdım ve değerli uzmanlardan yardım alarak "Bu Çocuk Aç” ve "Acıkınca Yer” ek gıda tarif kitaplarını çıkarttık.Ve bu sayede anneler internette vakit harcamadan doğru bilgiye kitaplarımızdan daha kısa sürede ulaşma imkanı buldu. Düşündüm ki bebeklerimizin sadece karnını değil aynı zamanda kalbini de beraber doyuralım. Bebeklik.com.tr web sitesinde bebeklerinizin hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için aradığınız tüm ürünleri bulabileceksiniz.”

 

Bebeklikten başlayarak çocuklarının gelişimini en doğru ve en sağlıklı şekilde sağlayabilmek isteyen anne ve babalar için Bebeklik.com.tr web sitesi güvenilir bir online satış sitesi. İnternet üzerinden alışveriş yapmayı tercih edenler sitede  bebek gelişimi için masal kitapları, aile çocuk kitapları, aktivite ve boyama kitapları, zeka kartları, puzzle ve eğitici ahşap oyuncaklar bulabilirler.

  Bu haber 164 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Güncel Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI