Bugun...
SON DAKİKA

Fabo Kırma Eleme Tesisleri

facebook-paylas
 Tarih: 25-06-2019 16:15:32

Fabo Kırma Eleme Tesisleri

 

Taş ocaklarında kullanılan kırma eleme tesislerinin en önemli parçalarından birisi eleklerdir. Kırılan parçalar bantlar ile titreşimli elek üzerine getirilir. Titreşimli elekler sayesinde kırılan parçalar boyutlarına göre ayrılır. Taş kırma tesislerinde kullanılan elek çeşitleri çok fazladır. Ancak titreşimli elekler yüksek verimliliklerinden dolayı daha çok tercih edilmektedir. Kırma işleminden sonra elek üzerine gelen malzemeler, titreşim ve dönme hareketleri nedeniyle eleğin her yerine yayılarak kısa sürede elekten geçirilmesi sağlanır. Fabo müşterilerinin tercihlerine göre makinelerine elek modeli eklemekte ve kurulumda tercih edilen eleğin montajını yapıyorlar.

 

Elek Sistemleri

Fabo şirketi, tüm sektörler için kırma, eleme tesis imalatı yaparken, kullanım alanlarına göre projelendirme yapıyor, müşterilerini elek modelleri ve sistemleri hakkında bilgilendiriyor. Üretici firma oldukları için genel bakım ve arıza durumlarında teknik destek veriyorlar. Konkasör tesislerinde elekler sayesinde istenilen ölçülerde taş parçaları elde edilebilmektedir. Elekler tek parça olarak üretiliyor ve konkasör tesislerine kolaylıkla eklenebiliyor. Fabo üretmiş olduğu elek çeşitleri ile farklı tonajlarda eleme işlemi yapabilecek elek çeşitlerini ihtiyaç durumuna göre müşterilerine sunuyorlar. İsteyen müşterileri kırıcı ve elek sistemlerini birlikte alabiliyor. İsteyenler tek elek sistemlerini Fabo’dan talep edebiliyorlar. Elek sistemlerinde üretim ve satış maliyetleri en düşük seviyede olurken sağladığı fayda en üst seviyededir.

 

Konkasör İhtiyacı

Çok büyük ebatlardaki kaya parçalarını kırarak küçük parçalar haline getiren konkasör tesisleri günümüzde farklı sektörlerde ve çalışma alanlarında kullanılmaktadır. taşların kırılması istenilen ölçülerde ayarlanması ve temizlenmesi gibi işlemler için konkasör tesislerine ihtiyaç duyulur. Fabo yönetimi bu ürünleri ülkemizde üretiyorlar ve hem yurtiçine hem de yurtdışına satışını yapıyorlar. Kullanım alanı ve ihtiyaç durumuna göre konkasör ihtiyaçları için sabit konkasör ve mobil konkasör tesisleri üretiyorlar. Tüm tesislerde kırılan kaya parçalarının istenilen ölçülerde daha küçük parçalara ayrılması sağlanabiliyor.

 

Kırıcılar

Maden ve taş ocaklarında kullanılan kırıcılar, dik milli kırıcı, darbeli kırıcı, çeneli kırıcı, sekonder çeneli kırıcı, tersiyer kırıcı gibi farklı modellere sahiptir. Dik milli kırıcılar, açık rotor, kapalı rotor olarak iki türlüdür. Orta irilikteki sert madenlerin kırılarak kum ya da mıcır haline getirilmesinde kullanılıyorlar. Çalışma şekli olarak, besleme haznesinde bulunan taşların dönme hızı ile fırlatılması ve taşın taşa çarparak en küçük parçalara ayrılması şeklinde çalışmaktadır. Taşın taşa çarparak kırılması yönteminden dolayı yedek parça maliyeti oldukça düşüktür.

 

Sekonder Kırıcı

Farklı sertlik özelliklerine sahip maddelerin en ince şekilde kırılması ve öğütülmesi için dmk kırıcı diğer adıyla sekonder kırıcılar kullanılır. İnşaat ve karayolu inşaatlarında beton ürünü ve asfalt ürünü hammaddelerinin oluşturulması için kullanılıyor. Fabo üretimini yaptığı kırıcı ekipmanlarının ayarlarını işletmelerin ihtiyaçları olan ürünlerin türlerine göre yapıyorlar. Büyük kaya parçaları çeneli kırıcılar tarafından kırılarak kaba malzeme haline getirilir. Sekonder kırıcılarda bu maddeleri daha küçük parçalara ayırmakta ve öğütme işlemi yapmaktadır. Kırıcı rotor üzerindeki vurucu paletler büyük ebatlı taşlara çarpar ve üzerindeki kırıcı çubukların taşların daha küçük parçalara ayırılmasını sağlar.

 

Sekonder Kırıcı Özellikleri

Fabo farklı sektörlerde kullanılmak üzere ürettiği tüm kırıcı makineleri sayesinde taşların istenilen ölçülerde kırılmasını sağlıyorlar. Çok küçük parçalar ve kum ihtiyaçları için sekonder kırıcıları tercih edilmektedir. Sekonder kırıcıların temel özellikleri arasında, yüksek verimlilik, düşük maliyet, küçük boyutlu madde üretimi, istenilen boyutlarda madde üretimi için ayarlanabilme, kolay boşaltma, sabit ve mobil kırıcılar üzerinde rahatlıkla kullanılabilme özellikleri vardır. Gövde üzeri açılabildiği için tüm bakımları kolaylıkla yapılabilmektedir. Parçaları uzun ömürlü olduğu için düşük maliyet oluşturmaktadır. Yüksek ve orta sertlik derecesine sahip malzemelerin kolaylıkla kırılabilmesini sağlayacak özelliklerde tasarlanmış en çok kullanılan ürünlerdir.

 

Elek ve Kırıcılar

Fabo firması uzun yıllar farklı sektörler için kırma, eleme, yıkama ve beton santral tesisleri üretimi yaparak, sistemlerin kullanım alanlarına kurulumlarını yapıyorlar. Taş kırma ocaklarında kullanılan en önemli makineler ve ekipmanları, elek ve kırıcı çeşitleridir. Kullanılan elek modelleri hem sabit hem de mobil konkasör tesislerinde rahatlıkla kullanılabilmekte ve istenilen taş kalınlığı ayarları yapılabilmektedir. Kayaların büyüklüğü ve maddenin türüne göre farklı kırıcılar kullanılmaktadır. Fabo üretimini yaptığı tüm tesislerin kurulum ve kullanımları konusunda müşterilerini detaylı olarak bilgilendiriyor ve kullanımlarını gösteriyorlar.

  Bu haber 302 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI