Bugun...

Kaz Ayakları ve Kaz Ayağında Botoks Tedavisi

facebook-paylas
 Tarih: 26-01-2019 21:50:18

Kaz Ayakları ve Kaz Ayağında Botoks Tedavisi

 

Cildimiz zaman içinde eski canlığını yitirmeye, yıpranmaya ve kırışmaya başlar. Cildin bu oluşum sürecinde genel neden yaşlanma olarak düşünülse de cilt kırışıklarının farklı nedenleri de olabilir. Ciltte özellikle kaz ayağı görünümünde olan kırışıklıkların nedeni yaşlılık dışında karaciğer sorunlarından da kaynaklanabilir. Gözler çevresinde bulunan ve şakak kısımlara doğru ilerleyen ve en çok gülünce ortaya çıkan kaz ayaklarını tedavi etmek için botoks yöntemi uygulanabilir. Ankara botoks ile uygulama yapılarak cildinizde yer alan bu kötü görünümden kurtulmanız mümkündür. Botoks tedavisinin amacı ciltte kötü görünüme sebebiyet veren bu kırışıklıkların ortadan kaldırılarak cilde daha dingin ve genç bir görünüm kazandırmaktır. Bu maksatla botoks tedavisi uygulanarak cildimizdeki kötü görünüme neden kaz ayağı görünümdeki cilt kırışıklıkların tedavi edilmesi mümkündür. Botoks uygulaması yapılırken cildin kırışık olan bölgelerinde belli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar bulunarak botoks enjeksiyon tedavisi uygulanır. Bu şekilde bu noktalar üzerinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.

 

 


Kaz Ayakları Botoks Tedavisi Nasıl Yapılır?

 

Cilt yüzeyinde yer alan ve kötü bir görünüme neden olan kaz ayakları ankara botoks tedavisi uygulanmadan önce bu kırışıkların yer aldığı noktalar belirlenir. Bu noktalara botoks uygulaması yapmak için ne kadar doz miktarı gerekir belirlenmeye çalışılır. Uygulamayı yapacak olan uzman tarafından cilt kontrol edildikten sonra cilt yapısına uygun doz miktarı belirlenerek uygulama planlanır. 

 


Kaz ayakları botoksu sadece o an ki kırışıkları değil ilerleyen zamanlarda ciltte oluşması mümkün olan cilt kırışıklarının giderilmesi için de faydalıdır. Mimiklerle birlikte ortaya çıkan ve belirgin olan kaz ayakları sorununda botoks tedavisi önerilmektedir.

 

Tedavi öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar mutlaka uzman hekim ile görüşülerek öğrenilmelidir.

 

 

Neden Göz Çevresinde Kırışıklık Olur?

 

Göz çevresinde yer alan kırışıklar genelde belirttiğimiz gibi kaz ayağı görünümünde kırışıklara neden olur. Bu kırışıklar kaz ayağı botoks tedavisi ile giderilebilir. Kırışıkların temel nedenleri olarak şunlar söylenebilir;

 

- Yaşlanma: Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte kırışıkların olması normaldir. Yaşlanma dışında cildin kırışmasında farklı nedenler de olabilir. 
- Tekrarlanan mimikler göz çevresinde kırışıklık olmasına ve bu kırışıklar sürekli devam eden mimiklerle daha da artar.
- Gözlerin kısılması ve gülmek kırışıkları arttırabilir.
- Hassas cilt yapısına sahip kişilerin göz çevresinde daha çok kırışıklık olur.
- Göz çevresinde yer alan kırışıklar mimik hareketi çok isteyen işlerde görev alan kişilerde daha fazla görülebilir.
- Bazı karaciğer hastalıkları da göz çevresinde kırışıkların oluşmasına neden olabilir.

 

Bu şekilde tüm bunlar göz çevresinde kaz ayağı ismi verilen kırışıkların oluşmasına neden olur. Güldükçe daha da ortaya çıkan bu görünüm kişinin olduğundan daha çok yaşlı görünmesine neden olur. Botoks tedavisi uygulaması, bu kötü görünümün azaltılmasına ve cildin genç bir görünüme sahip olmasına katkı sağlamaktadır. Kaz ayağı tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak için Dr. Özgür Koldaş'la iletişime geçebilirsiniz.

  Bu haber 1428 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI