Bugun...

Kurumsal Bir Mobil Uygulama Nasıl Olmalıdır?

facebook-paylas
 Tarih: 27-08-2018 18:02:41

Kurumsal Bir Mobil Uygulama Nasıl Olmalıdır?

 

Büyük ve kurumsal olarak piyasada yer alan ya da bu alanda adından söz ettirmek isteyen şirketlerin en çok dikkat ettiği noktaların başında sağlam bir mobil uygulama ve yazılım servisleri oluşturmak geliyor. Bunun için de kendi alanında uzman olan yazılım geliştirme ve üretme firmaları ile işbirliği yapılıyor. Bu markalar arasında yer alan Codex de şirketinizin ihtiyaç ve isteklerine uygun olarak cep telefonlarından hızlı ve pratik bir şekilde kullanılabilen mobil servisler üretiyor. Aynı zamanda masaüstü ve web yazılımları ile birlikte de istediğiniz piyasa rekabetinde yer almak için gerekli olan itibar ve güce ulaşma imkanı tanınıyor. 

 


İstanbul Yazılım firmaları kendini geliştirebilmek için masaüstü web programlarına bir de cep telefonları uygulamalarını ekledi. Bu nedenle de en yeni kodlar ve üretim araçlarıyla birlikte üretimlere başladı. Bütün mobil servisleri ve uygulamaları, yazılım firmalarında çalışan kişilerin iş yapma ve üretim sistemlerini de değiştirmiş durumda. kullanıcıların, kurumsal kaynaklara göre daha uyumlu olan ve verimliliği artıran sistemlerin peşinden gidiyor. Bunun için de kişisel ve genel uygulamalar, güçlü hale getirilerek bir şirketin mobil servisinin her alana yayılması amaçlanıyor. 

 

 

 

Şirketlerin Mobil Uygulamalarında Bilinmesi Gerekenler

 

Iphone uygulama ve geliştirme ya da Android kodlamaları ve programları yapan büyük şirketlerin yaşam döngüsü yöntemine uygun olacak şekilde çalışmalar yapması gerekiyor. Peki bu ne demek? İş dünyasındaki döngü, güvenilir ve kolay takip edilen sistemlerden meydana gelir. Burada merkezi yönetim son derece önemlidir. Dolayısıyla bir uygulama içerisinde merkezden idare edilme ve bunun sonrasında hizmet sunma ve yeniden geri bildirim alma gerekir. Dolayısıyla şirketlerin kendi içerisindeki idaresi daha kolay bir hale gelebilir. 

 

 

 

Uygulamalar Güvenilir Olmalı 

 

Cep telefonlarına indirilen uygulamaların büyük bir kısmında güvenlik sorunlarının yaşandığı görülüyor. Günümüzde artık bu tip sorunlara ortam hazırlamamak gerkiyor. Genel olarak bakıldığında şirketlerin mutlaka bir kara liste oluşturması gerekiyor. Uyumluluk kurallarına uygun olacak şekilde yapılandırmaların sağlanması gerekiyor. Bölgesel uygulamalarda yasaklama araçlarının kullanılması, zararlı saldırılardan kaçınmayı engelleyebilir. Burada aynı zamanda kullanıcı kimliği doğrulama sistemleri de kullanılabilir. Veri şifreleme ve veri yedekleme kısıtlamaları sayesinden güvenilirlik takibinin daha nitelikli bir şekilde yapıldığını görebiliyoruz. Yapılan işlemlerin sonuçlarını da şirket yöneticileri her zaman görebilmelidir. 

 

 

Bildirimlerin Takip Edilmesi 

 

Kurumsal mobil servislerde mutlaka geri bildirimlerin uygulamalar üzerinden takip edilmesi gerekiyor. Son kullanıcılar ve genel olarak diğer ziyaretçiler uygulama içerisinde derecelendirilir. Günlük olarak yaşanan çökme ya da diğer raporlamalar ise sorunsuz olarak yapılabilmelidir. Meydana gelen sorunların çözümleme unsurları ve bildirimleri genel yönetim merkezine ancak başarılı bir kodlama ile gerçekleştirilir. Codex üretimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tasarım aşamasında uygulamanın kaldırmayacağı gereksiz yüklemeleri yapmamaktır ve geri bildirimleri düzenlenmektir. 

  Bu haber 410 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI