Bugun...

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans

Büyük Britanya Adası'nın batısındaki İrlanda Adası'nın yaklaşık altıda beşini kaplayan İrlanda, Kuzeybatı Avrupa’da yer almaktadır.
facebook-paylas
 Tarih: 23-08-2018 21:45:13

Neden İrlanda’da Yüksek Lisans

 

Teknoloji, kültür, etkinlikler, eğitim ve doğal güzellikler bakımından bir hayli güzel olan bu ülke, son yıllarda Türk öğrenciler ve uluslararası diğer öğrencilerin dil eğitimi ve yüksek lisans eğitimi için en çok tercih ettikleri ülkelerden biri haline gelmiştir. Büyük Britanya Adası’nda yer alan İngiltere’ye göre daha ekonomik şartlara sahip olan ve eğitim masraflarında da daha uygun fiyatlara sahip olan İrlanda, master eğitimi için tercih edilmektedir. Burada yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, her anlamda İngiltere’ye göre daha avantajlıdırlar. Diğer birçok ülkede eğitim masrafları peşin olarak alınırken burada taksit yapma imkanı sunulmaktadır. Bununla birlikte ülke insanlarının sıcak kanlı olmaları ve yabancı insanlara bakış açılarının olumlu olmasından dolayı da tercih edilmeyi hak eden bir ülkedir. İrlanda yüksek lisans eğitimi almak için genel kurallar diğer ülkelerde de bulunmaktadır. Üniversite diploması, transkript, İngilizce yeterlilik belgesi (IELTS, TOEFL or Cambridge), güncel CV ve pasaportun resimli yüzü gibi klasik istenen belgeler, eğitim almak için yeterli gelmektedir. Fiyatlar konusunda da İngiltere’nin yakın olmasına rağmen daha uygun olduğu görülmektedir. 1 yıl süren master eğitimi sayesinde hem uzun dönem okul okuma gibi bir zorunluluktan kurtulabiliniyor hem de daha az masrafla eğitim almanın avantajları elde edilebiliyor.
 

 

 

 

 

 

Çalışma izni

 

 

Bir öğrencinin okul masrafları her ne kadar başkası tarafından karşılansa da ekonomik anlamda rahat etmek ve yurtdışında rahat yaşayabilmek için okul döneminde çalışmanın önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Tabi ki iş bulma durumu tamamen nasip kısmet işi olsa da “herhangi bir işte çalışırım” diyen biri, kolaylıkla garsonluk yapabilir veya bir kafeteryada kolaylıkla iş bulabilir. Aslında bana göre her öğrencinin “yapamam” dediği işler için kapılarını tamamen kapatmaması gerek, zira yurtdışında eğitim alan öğrenciler çok iyi bilirler ki öğrenciler açısından yabancı ülkelerde kafanıza göre hareket etmek için maddi anlamda bayağı zengin olmanız gerekmektedir. Tabi sadece maddi anlamda zengin olmak yeterli bir neden değil, iş hayatının zorlu koşullarını görmek, okul sonrası dönemlerde çalışma alanı için gerekli olan psikolojik durumu hazır hale getirmeye de yardımcı olacaktır. İrlanda yüksek lisans eğitimi alırken çalışma ağlarını genişletme ve daha farklı iş sahalarına bakma şansınız da vardır. Elbette, sadece kafeteryalarda veya buna benzer işlerde çalışmanız gerekmez, eğitim saatlerinize göre değerlendirmede bulunarak McAfee antivirüs şirketi gibi bir yerde full-time veya part-time çalışabilirsiniz, bu tamamen kendi becerinize kalmış bir şeydir. Tamamen size kalmış ve hangi bölümde okuduğunuzla ilgili olarak bu durum değişebilir fakat genel olarak iş sahasının geniş olmasından dolayı aç kalmayacağınızı söylememiz gerekiyor. 

 

 

İrlanda’da Yüksek Lisans Bursu Var mı?

 

Her öğrencinin alışkanlık veya ihtiyaçtan dolayı başvurduğu önemli bir yer burslardır. İrlanda’da burs veren bir kurum bulmak biraz zor ancak bazı Türk öğrenciler, Avrupa ülkelerinden burs alarak burada okuyabiliyorlar, bu konuda detaylı araştırma yaparsanız eminim ki doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. İrlanda yüksek lisans eğitimi hakkında bilinmesi gerekenler ve sahip olunması gereken maddi güç ve diğer detaylar hakkında merak ettiğiniz tüm konuları yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilir, sitemizin ilgili bölümlerini inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 


Kaynak: https://www.bogaziciedu.com/irlandada-yuksek-lisans/

  Bu haber 1613 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Eğitim Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI