Bugun...
SON DAKİKA

"SOSYALDEMOKRASI” !! KEMALiZM” E PARALEL BIR YAPILANMADIR

Seçim meydanında İnönü’ye sormuşlar; Paşam meydanda ağzından bir kere “ALLAH” kelimesi çıksa seçimi kazanırız diye… O’ da konuşmasının sonunda ALLAHAISMARLADIK demiş ve gitmiş…
facebook-paylas
 Tarih: 26-09-2018 15:15:23  -   Güncelleme: 26-09-2018 16:03:23

 Teşbihte hata olmaz. Seçimlere katılmama oranları içinde % 5 ile % 7 arasında katışıksız bir “Kemalist” oran var. Özellikle “ATATÜRKÇÜ” gibi genel bir kavramı kullanmıyorum. KEMALİST olarak tanımlıyor bu kişiler kendilerini… Az mı bu oran? Hayır.

CHP üst yönetimi günümüzde  Kemalist değil, sosyal demokrat bir yapı haline gelmistir. Bu yüzden de, kerhenci oylar ile bir  oy obezitesi  bile onu iktidar yapamamaktadir.Nedeni;  sosyal demokrat yapının toplumla uzlaşmayan yapay ve kökü dışarıda  siyasi  kimlik bunalımında aramak gerekir? 

%7 Kemalistleri  Kimdir?

1. Kendilerini Atatürkçü olarak isimlendirilen kişilerden farklıdır. Sözü değil, Özü yaşarlar. Safkan katışıksız Kemalistlerdir.

2. Ok tercihleri olmadan, 6 okun tamamına sahip çıkan, okların sivri ucuna bakmayan, gösterdiği yere bakan, yüzü Demokrasiye dönük münevver ve empatik zekâlı kişilerdir.

3. Milliyetçilikleri, M.KEMAL Milliyetçiliğidir. Millicidir. Kuvva-i milliyecidir.

4. Halkçıdır. Laiktir. Darbeci, ihtilalci değil Devrimcidir.

5. Cumhuriyetçidir. Kemalist Cumhuriyetten yanadır.Sosyal demokrat değildir.

6. Devletçidir. Sosyal devletin, yarışmacı serbest piyasa kuralları içinde ve eşit şartlarda üretim yapabileceğini, işveren olabileceği, hizmet sunabileceği temel tezine sahiptirler

7. Müslümandırlar.

8. Türkiye seçmen profilinde, yaklaşık %7 lik kararlı bir orandır. Yeter de artar bile?

9. Bir parti kurmazlar. Zaten ihtiyaçları da yoktur. Onlar zaten, Türkiye’nin rehber ruhudur. Görünmez elidir. Kritik dönemlerde hissedilir. En son noktada görülür.

10. %7 Kemalistleri Başta CHP olmak üzere tüm partilerin korkulu rüyasıdır isterlerse vezir, istemezlerse rezil ederler. Sisteme toplumsal ayar çekerler, gazını alırlar, gaz verirler denge kurarlar. Bazılarını, %10 barajının altına, bazılarını da, geçmişte üstüne getirmiştir.

11. Ayrıca Hükümet olmayı istemezler. Onlar zaten Halkın iktidarıdır Halkın tutmuş mayası ve efeleridir. Topu topu % 7’dir ancak, genleşerek çoğalma eğilimine girmişlerdir.

Kökü dışarıda da değildirler.

2. ve 3. el, kerameti kendinden menkul Atatürkçüleri ise; 1938 sonrası, Hükümetlerde ve koalisyonlarında temsil edilmiştir.

Bizden söylemesi…

Defalarca söylediğimiz gibi.!!
Ve defalarca kendilerinden hem özde hem sözde bir kemalist icraat ve söylem  göremediğimiz  CHP' ye oy veremediğimiz gibi!!!
Ve Atatürk” ün defalarca 1925 “ de sosyal demokrat partileri yasakladığı gibi....

 

TAHİR ÇALGÜNER

  Bu haber 3150 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Görüş Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI