Bugun...

Tecrübeli Boşanma Avukatı

facebook-paylas
 Tarih: 14-07-2019 00:42:45

 Tecrübeli Boşanma Avukatı

 

Boşanma resmi bir bağ ile kurulan evlilik birliğinin yine resmî bir bağ ile ayrılmasıdır. Boşanma avukatı dalında uzmanlaşmış ve tecrübeye sahip avukat demektir. Firma bünyesinde deneyimli ve tecrübeli avukatlar ile uzun yıllardır boşanma konusunda hizmet veren bir firmadır. Firma müvekkilinin beklentileri ışığında yol izler. Bu durum bazen davanın kısa sürede sonuçlanmasına neden olurken bazen de uzun yıllar sürmesine neden olur.

 

 

Anlaşmalı Boşanma

 

Anlaşmalı boşanma, evlilik birliğinin karşılıklı olarak fesih edilmesi demektir. Anlaşmalı boşanma için çiftler bir protokol düzenler. Düzenlenen bu protokolde mal paylaşımı, nafaka ve tazminat gibi unsurlar da belirtilir. Firma anlaşmalı boşanma için her iki kişiye de uygun olan seçenekleri belirler. Mutabakata varıldığı zaman anlaşma protokolü madde madde yazılır ev imzalanır. Firma bünyesinde çalışan deneyimli boşanma avukatları aracılığıyla protokolü adliye sunar ve randevu günü alır. Anlaşmalı boşanmada genellikle gün erken verilir ve dava tek celsede biter. Anlaşmalı boşanma davası için firmadan yardım alabilir ve haklarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz.

 

 

Çekişmeli Boşanma

 

Çekişmeli boşanma süreci evlilik birliğinin tek taraflı olarak fesih edilmesi için gerekli kurumlara başvurma sürecidir. Çekişmeli boşanma bazen yıllar alabilir. Çekişmeli boşanma süreci çiftleri yoran bir sürece yayıldığı zaman kişilerin hakları mağduriyete maruz kalabilir. Bunun için mutlaka avukat tutulmalıdır. Boşanma avukatı yasal prosedürü iyi bilen ve müvekkilinin haklarını gözeten bir konumdadır. Boşanma süreci stresli bir süreç olduğu için mutlaka hukuki yardım alınarak atlatılmalıdır. Delillerin toplanması, başvuru süreci, nafaka için gelirin beyanı gibi birçok işlem avukat tarafından yürütülür.

 

 

Boşanma Avukatı Nasıl Seçilir?

 

Boşanma avukatı seçerken mutlaka tecrübe aramanız gerekir. Nasıl ki tıp alanında uzmanlık varsa hukuki alanda da uzmanlık vardır. Hukuki alanda ki uzmanlık bir sınavla belirlenmez. Yalnızca tecrübe ile belirlenebilir. Boşanma avukatı yıllarca bu alanda hizmet verdiği için yasal prosedürü diğer avukatlara göre daha iyi bilir. Avukat hakkınızı en şekilde korumalı ve yarar sağlamanıza yönelik davranmalıdır. Velayet sırasında hakim çocuğun yararına göre karar verdiği için deliller ona göre toplanmalı ve çocuğun yararı gözetilmelidir. Anlaşmalı boşanma davası avukatı seçerken firmadan avukat talep edebilir ve davanın durumunu yüz yüze görüşebilirsiniz. Boşanma avukatı seçerken direk olarak ücreti en uygun olan firmayı seçmeyin. İlk olarak boşanma alanında ki tecrübesine bakın ve daha sonra fiyat bilgisini konuşun.

 

 

Boşanma Avukatı Ücretleri

 

Boşanma davası ücretleri anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ayrılır. Anlaşmalı boşanma da süreç çok kısadır ve tek protokol hazırlamak yeterli olur. Çekişmeli boşanma davası ücreti daha farklıdır. Çünkü sürekli yeni kanıtlar bulmak ve delil toplamak gereklidir. Boşanma davası ücretleri her avukata göre farklılık gösterir. En sağlıklı ücret bilgisi için firma ile görüşmeniz ve avukat ile görüşmeniz gerekir.

 

https://www.kemalkaya.av.tr/anlasmali-bosanma/

  Bu haber 405 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI