Bugun...

Malta Dil Okulları ve Malta’nın Avantajları

facebook-paylas
 Tarih: 25-07-2018 19:17:17  -   Güncelleme: 25-07-2018 19:42:17

Malta Dil Okulları ve Malta’nın Avantajları

 

 

Her ne kadar bir takım olumsuz yönleri olsa da genel anlamda dil okullarının sunduğu eğitimlerin kaliteli olduğunu ve ülkenin yaşam koşullarının gayet stabil durumda olduğunu söylemek gerekiyor. Malta Cumhuriyeti, Güney Avrupa'da, Orta Akdeniz'de yer alan, Sicilya'nın güneyindeki 5 takımadadan oluşan bir ülkedir. 200 yıla yakın İngiliz sömürgesi altında kalmış ülkenin halkı, Maltaca resmi dilinin yanında İngilizceyi de son derece iyi konuşmaktadır. Her ne kadar bir kesim tarafından İngilizceyi düzgün konuşamadıkları iddia edilse de aksan yönünden belki haklılık paylarının olduğu söylenebilir fakat genel olarak lisanlarının anlaşılır ve kitabi dil olduğunu söyleyebiliriz. Malta dil okulları ile yabancı dil eğitimi alan öğrenciler, hem takımada ülkesi olması sebebiyle doğal güzelliklerinden yararlanabiliyorlar hem de kültürel farklılıkların yoğun olması sebebi ile yurtdışı deneyiminde güzel bir avantajı elde edebiliyorlar. Malta’da dil eğitimi alırken en çok dikkatinizi çekecek detaylardan biri, okullarda her hafta yenilenen etkinlik panolarıdır. Bu panolarda, hafta içerisinde Malta’da düzenlenecek olan yerel etkinlikler veya uluslararası etkinlikler yer almaktadır. Eğitim alırken bir de bu aktiviteli ülkenin farklı yönlerini de bu sayede keşfetmiş olursunuz, etkinliklere katılmak isteyen öğrencilere sundukları özel indirimler de kesenizin sarsılmaması için güzel bir avantaj olacaktır.

 

 

 

Sosyal yaşam ve kültürel değerler

 

Bir ülkede eğitim alınırken ülkenin değerleri hakkında, mutfak kültürü hakkında ve tercih edilir bir destinasyon ise genel olarak ülkenin durumuna bakmak gerekiyor. Malta, kendi halinde adalar ülkesi olmasının yanında yemekleri ile övünen bir halktır, hatta mutfaklarını tanıtmak için çeşitli gezintiler yaparlar, aktivite ve etkinlikler düzenlerler. Gozitan peyniri ve pastizziadındaki lezzetleri ile övünen Maltalılar, bu lezzetlerini hemen her fırsatta ülkeyi ziyaret edenlere tanıtırlar. Muhtemelen burada eğitim aldığınız sürece çok fazlasıyla bu iki lezzetinin adını duyacaksınız. Tadını beğenip beğenmemek sizin kararınıza kalmış bir şey bizden dip not olarak aktarmak gelir… Malta dil okulları ile yabancı dil eğitim gören öğrenciler, aktivite olarak daha çok çevre adalarda gezintiler yaparlar. Bunun için limandan kalkan gemilere binmek yeterli geliyor. Mükemmel bir doğaya sahip olması ve sunduğu özellikleri ile kendini gösterebilmesi, öğrencilerin dikkatinden kaçmıyor. Zaten turizm dünyasını burayı fazlasıyla tercih etmesinin en büyük nedenlerinden biri de sosyal anlamda aktivitelerin zengin olması ve doğal güzellikler bakımından birçok ülkeyle yarışabilecek durumda olmasıdır. Tabi dil eğitimi alan öğrenciler daha fazla ülkenin eğitimi ile ilgilendikleri için diğer alanlar sadece boş zamanlarını değerlendirmek için merak ettikleri bölümler olarak kalıyor.

 

 

Eğitimden kültürel gelişime kadar Malta

 

Malta, bize göre dil eğitimi almak için tercih edilebilecek harika yerlerden biridir. Ekonomik olması, sosyal açıdan zengin olması, ulaşım açısından sorunsuz olması ve dil okullarının şehir merkezlerinde bulunması gibi etkenler, burada eğitimi daha keyifli hale getirmektedir. Malta dil okulları ile İngilizce dil eğitimi alanlar, hem beklentilerini elde edebiliyorlar hem de katıldıkları etkinliklerle daha değişik yönlerinden faydalanabiliyorlar. Tabi ki her ne olursa olsun yine de dil okulu tercihi yaparken danışmanlardan fikir almak ve buna göre hareket etmek en doğrusu olacaktır. Bu konuda sitemizde yer alan tanıtımları inceleyebilir, danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve fiyatlar: https://www.allstudy.com.tr/malta-dil-okullari

  Bu haber 304 defa okunmuştur.
Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Makale Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
resmi ilanlar
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI